Nasz zespół

Osteostrefa to miejsce, gdzie dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pacjentów. Nasz zespół specjalistów składa się z doświadczonych specjalistów, zarówno osteopatów, fizjoterapeutów jak i terapeutów SI, którzy posiadają szeroką wiedzę oraz umiejętności, aby pomóc pacjentom w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości związanych nie tylko z układem mięśniowo-szkieletowym. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta, jesteśmy w stanie zapewnić skuteczne i bezpieczne leczenie, które przynosi pozytywne efekty. Nasz zespół zawsze stawia na pierwszym miejscu potrzeby pacjenta i dokłada wszelkich starań, aby zapewnić mu kompleksową opiekę oraz najlepszą jakość usług.

Dr. n. o zdr. Tomasz Trzmiel

Osteopata, założyciel Osteostrefy

Tomek jest naszym osteopatą który w swojej pracy kieruje się przede wszystkim myślą, że osteopatia to nie zbiór konkretnych technik, ale filozofia pracy z pacjentem. Przyjmuje zarówno dzieci (od tych najmłodszych) jak i dorosłych (aż do tych najstarszych ), a także pacjentów uroginekologicznych. Cechuje go nie tylko holistyczne podejście właściwe osteopatom, ale także komunikatywność i duże zaangażowanie w pracy z pacjentem. Tomek oprócz pracy w gabinecie jest także wykładowcą akademickim i autorem licznych publikacji naukowych.

Brał i nadal bierze udział w licznych kursach, szkoleniach i masterkursach, niektóre z nich to:

Anna Pieczyńska

Ania w 2017 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jest Dyplomowanym Terapeutą PNF i wykładowcą na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Pracowała jako fizjoterapeuta w Dziennym Domu Opieki Medycznej.
Od dawna zafascynowana jest tematyką dysfunkcji dna miednicy! W roku 2023 ukończyła cykl wielomodułowych, certyfikowanych przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne szkoleń z fizjoterapii w nietrzymaniu moczu i stolca oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej.

Ukończone kursy i szkolenia:

  • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej -Moduł 1. Anatomia funkcjonalna miednicy, badanie i terapia per vaginam. Mgr Agnieszka Wierciak, mgr Iwona Mazur – Ważny
  • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej -Moduł 2. Fizjoterapia w okresie ciąży, rozejście kresy białej. Mgr Agnieszka Wierciak, mgr Iwona Mazur – Ważny
  • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej -Moduł 3. Medyczne zabiegi ginekologiczne i uroginekologiczne.  Dr n.med. Paweł Szymanowski, prof. KAAFM
  • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej -Moduł 4. Dolegliwości bólowe dna miednicy, elektrostymulacja, biofeedback, pessaroterapia. Dr n.k.f. Anna Rojek
  • Bolesne miesiączki – od diagnozy do terapii. Marcel Mieszkalski, Jakub Durczak, Dariusz Kowalski
  • Wprowadzenie do modelu tensegracji. Tomasz Trzmiel
  • Osteopatyczne podejście do leczenia dysfunkcji dna miednicy – wprowadzenie. Tomasz Trzmiel
Barbara Trzmiel

Basia to dyplomowany terapeuta SI, terapeuta ręki, pedagog i logopeda. Dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu pomaga swoim pacjentom w poprawie funkcjonowania sensorycznego, umiejętności motorycznych oraz w rozwoju językowym. Jej wieloletnie doświadczenie oraz zindywidualizowane podejście do każdego pacjenta zapewnia skuteczną terapię i pozytywne efekty. Do tego ma rewelacyjny kontakt z dziećmi!

By jeszcze efektywniej pomagać małym podopiecznym cały czas się szkoli mimo długiej listy już ukończonych kursów i szkoleń, wśród których znajdują się:

Julia Trzmiel
Julia to jedna z kluczowych osób w zespole Osteostrefy. To właśnie ona sprawia, że pacjenci są właściwie zarejestrowani i obsłużeni! Często też odpowiada na trudne pytania i pomaga pacjentowi wybrać z naszego grona właściwego specjalistę.