Osteopatia

Osteopatia to holistyczny system medycyny i filozofia pracy z pacjentem polegająca na diagnozowaniu i terapii przy pomocy rąk terapeuty. Jest ona czymś więcej niż rodzajem terapii manualnej, uwzględniając także psychofizyczne aspekty funkcjonowania człowieka. Osteopata diagnozuje przyczyny dolegliwości pacjenta w oparciu o palpacje oraz dogłębną znajomość anatomii i fizjologii człowieka.

Historia osteopatii sięga końca XIX wieku, kiedy to Amerykanin Andrew Taylor Still stworzył tę metodę. Still zauważył, że wiele chorób wynika z zaburzeń struktury i ruchomości kości, stawów i mięśni, co skłoniło go do poszukiwań nowych metod leczenia, opartych na manualnych technikach manipulacyjnych. W 1892 roku założył pierwszą szkołę osteopatii, a dzisiaj ta metoda terapii jest stosowana na całym świecie.

Nasi osteopaci zajmują się diagnozowaniem i leczeniem różnych problemów zdrowotnych, w tym:

Osteopaci stosują różne techniki manualne aby przywrócić prawidłową ruchomość i strukturę ciała. Ponadto często doradzają w kwestii żywienia i stylu życia, aby pomóc pacjentom w uzyskaniu pełnego zdrowia. Osteopatia jest metodą leczenia, która pomaga w znacznym stopniu w łagodzeniu dolegliwości związanych z bólem mięśniowo-szkieletowym, często całkowicie je usuwając. Osteopatia wykorzystuje naturalne procesy zdrowienia organizmu. Dlatego jest to metoda bezpieczna i skuteczna. Jeśli masz problemy ze zdrowiem lub chcesz poprawić swoje samopoczucie, skonsultować się z osteopatą.