Fizjoterapia i osteopatia uroginekologiczna

Terapia uroginekologiczna przeznaczona jest przede wszystkim dla kobiet, ale nie tylko! Faktycznie, ze względu na budowę anatomiczną oraz fizjologię, kobiety częściej potrzebują pomocy terapeuty uroginekologicznego, ale coraz częściej po taką pomoc sięgają również mężczyźni. Czym zajmuje się terapeuta uroginekologiczny?
Terapeuta uroginekologiczny to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych problemów związanych z miednicą mniejszą, korzystając z metod fizjoterapii i osteopatii. Dzięki wizycie u terapeuty uroginekologicznego pacjent może zyskać kontrolę nad swoim ciałem i poprawić swoją jakość życia.

Oto lista problemów, z którymi taki terapeuta może pomóc:

Terapeuta dobiera metodę leczenia indywidualnie do potrzeb pacjenta. Dzięki temu pacjent może zacząć cieszyć się komfortowym życiem, poprawić jakość swojego snu i odzyskać swobodę w wykonywaniu codziennych czynności. Dzięki kompleksowemu podejściu terapeuty uroginekologicznego do diagnozy i leczenia tych problemów, pacjent może uzyskać poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. Odpowiednia terapia może zwiększyć elastyczność mięśni, zniwelować ból i stany zapalne, poprawić krążenie krwi i limfy oraz wzmocnić mięśnie dna miednicy.